Līdz ar vispasaules klimata streiku Rīgā noslēgušies konkursi “Miss Dimanta foto 2019” un “Miss Scuba Latvia 2019” , kas tika organizēti sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu. Titulu “Miss Dimanta foto 2019” ieguva Guna Teilāne no Rēzeknes, kas apliecināja ne tikai zināšanas par dzimto novadu un tā ekoloģiju, bet arī pārsteidza ar savām spējām powerliftingā. Līdz pat savam uznācienam Guna nebija stāstījusi par savu hobiju un izcīnītajiem tituliem, arī 1.vietu pasaulē savā svara kategorijā.

Titulu “Miss Scuba Latvia 2019” un tiesības pārstāvēt Latviju okeānu ekoloģijai veltītā konkursā Malaizijā “Miss Scuba International” ieguva Samanta Iveta Venere no Gulbenes. Viņai vēl gaidāmi vislielākie izaicinājumi, lai sagatavotos debijai starptautiskā līmenī – jānokārto niršanas licence un jāsagatavo prezentācija par Latvijas vides situāciju. Savu atbalstu sagatavošanas periodā solīja arī Pasaules Dabas fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāja Latvijā Magda Jentgena.

Konkursi “Miss Dimanta foto 2019” un “Miss Scuba Latvia 2019” notiek septīto gadu pēc kārtas. Šogad atlases foto sesijas notika 14 pilsētās visos vēsturiskajos novados. Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 112 dalībnieces. Konkursu organizē nodibinājums “Kvalitatīva mūžizglītība un veselība dzīvildze”.