Arī šogad konkursa rīkotāji lēnam bet neatlaidīgi mēģina mainīt sabiedrības viedokli par skaistuma konkursiem kā blondu “barbiju” izradīšanās vietu, jo aizvien lielāku nozīmi konkursa  gaitā iegūst dzimtā novada vēstures un vides faktu zinašana un izpratne, uzsākta sadarbība arī ar Pasaules Dabas fondu, kura globālās zināšanas ļaus

Konkurss “Miss Dimanta foto” šobrīd ir vienīgais skaistuma konkurss Latvijā , kuru atlases notiek 20 pilsētās. Tā ir iespēja pārbaudīt sevi sievietēm visos Latvijas reģionos.

Nākotnes uzdevums konkursam ir ambiciozs – mainīt jaunu cilvēku un sabiedrības attieksmi pret lokalas vides jautajumiem, tam protams, jaatrod līdzīga vēlme pašvaldībās un zināšanu atbalsts PDF.

Konkursi „Miss Dimanta foto” šogad norisinājās septīto gadu, tajā piedalījās 184 dalībnieces no divdesmit Latvijas pašvaldībām – Kuldīgas, Ventspils, Tukuma, Jūrmalas, Siguldas, Balviem, Daugavpils, Bauskas, Krāslavas, Liepājas, Valmieras, Jelgavas, Madonas, Ogres, Rīgas, Rēzeknes, Cēsīm, Alūksnes, Jēkabpils un Gulbenes. Finālam, pēc saņemto balsu daudzuma un žūrijas vērtējuma, tika izvirzītas desmit dalībnieces, no kurām sešas sasniedza fināla sarīkojumu.

Skaistuma konkurss „Miss Dimanta foto” aicina sievietes apzināties sevi un nebaidīties riskēt, pieņemt izaicinājumus un uzvarēt.

Konkursa “Miss Dimanta foto 2018” galveno balvu – jūgenda stila estētikā veidotu kaklarotu ar unikālu emaljas pārklājumu un dārgakmeņiem, pēc skatītāju balsojuma rezultātiem saņēma Vivita Morusa.

Tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskā skaistuma konkursā „Miss Scuba International 2018”, kas norisināsies šī gada novembrī Kota Kinbalu, Malaizijā, ieguva žūrijas favorīte Indra Valaine, kas atlasē piedalījās Jēkabpilī, bet konkursa finālā pārstāvēja savu dzimto Siguldu.

Skaistuma konkursu vidū konkurss “Miss Scuba” (Miss Nirēja) izceļas ar ekoloģijas tēmām veltītām meistarklasēm, konkursantu praktisku darbu jūras krastu sakopšanā un patstāvīgu niršanu atklatā okeānā “peldostīmu iznāciena” vietā. Konkursa ideja ir popularizēt ekoloģijas jautajumus publikai saistošā veidā.

Nākotnes sadarbības iespējas īsajā uzrunā ieskicēja Pasaules Dabas fonda projektu vadītaja Magda Jentgena.